bagirsak-mantari-tedavisi
Bağırsak Mantarı Tedavisi
4 Şubat 2017
bagirsak-mantari-tedavi-yöntemleri
Bağırsak Mantarı Tedavi Yöntemleri
18 Şubat 2017

Bağırsak Mantarı Nedenleri

bagirsak-mantari-nedenleri

bagirsak-mantari-nedenleri

Uzman Desteği Alın

Bağırsak Mantarı Nedenleri

Bağırsak Mantarı Nedenleri, Bağırsak Mantarı, Bağırsak Mantarı Belirtileri, Bağırsak Mantarı Tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Bağırsak florasında dengenin bozulması nedeniyle mantarların bağırsak içine yayılması ile oluşur. Sıcak, ıslak ve karanlık ortamı seven mantarlar, gizlice yerleştikleri bağırsaklarda, çeşitli sorunlara neden olurlar. Bağırsak florasının dengesinin bozulmasına sebep olan etkenler arasında kullanılan bazı ilaçlar, şekerli gıdaların fazla tüketilmesi, alerjiler ve ağır metallere maruz kalma sayılabilir. Kendilerini iyi kamufle edebildikleri için, bağışıklık sistemini rahatça atlatabilirler. Beyaz şeker ve beyaz unla beslenen mantarlar, oldukça hızlı çoğalırlar. Zaten mantarların ilk verdiği belirtiler arasında tatlı besinlere karşı bağımlılık yer alır. Bu mantarların yararı olmadığı gibi, insanları ölüme götürecek özellikleri yoktur. Yaşamlarını sürdükleri ortamı korumak istediklerinden, kişilerin zarar görmesini istemezler. Yavaş bir şekilde geliştiklerinden, genelde çoğalma yapmazlar. Çoğalma gösterdiklerinde ise, vücutta bulunan yararlı bakterilerin azalmasına sebep olurlar. Mantarlar alkol ve çeşitli kimyasal toksinler üretirler. Bu maddeler kana karışarak, temizlenmek üzere karaciğere giderler. Karaciğer bunların temizlik aşamasında daha fazla efor sarf eder. Temizlenmemiş kimyasal maddeler baş ağrısı, kronik yorgunluk, eklem ağrıları gibi farklı şikayetlere neden olurlar. Bağışıklık sistemi zayıflar ve beden alerjik tepkiler vermeye başlar. Bunun sonucunda kişilerde akne, egzama, astım gibi rahatsızlıklar gelişir.

Bağırsak mantarı nedenleri nelerdir?

Beslenme alışkanlıklarında yapılan hatalar.
Gereksiz yere kullanılan antibiyotikler.
Günlük beslenme programında karbonhidratlara ağırlık verme.
Şekerli besinlerin fazla miktarda tüketilmesi.
Sezaryen ile yapılan doğumlar.

Bağırsak mantarı belirtileri nedir?

Şekerle beslendikleri için, bundan meydana gelen gaz nedeniyle karın şişliğine sebep olurlar.
Kişilerde kabızlık ya da ishal görülmesi.
Makatta kaşıntı ve kızarıklık olması.

Ağız kokusu ve mide ağrısı olması.
Vücuda alınan karbonhidratı tükettiklerinden, bedenin şeker ihtiyacı olduğundan, kişilerde ruhsal ve fiziksel yorgunluk görülür.
Açlık hissedilmesi ve aşırı derecede tatlı isteği olması.
Dişlerde pas benzeri tabaka ve dilde beyazımsı bir görüntü olması.
Kişilerin şeker ihtiyacını karşılamak için, aşırı derecede yemek yemesi ve bu yüzden kilo alması.
Burun tıkanıklığı ve nefes darlığı çekilmesi.
Kulaklarda iltihaplanma olması.
Alkol içilmediği halde, nefesin alkol kokması.
Eklemlerde ağrı ve şişme olması.
Gözlerin önünde noktaların uçuşması gibi görme bozukluklarının yaşanması.
Sırt, ense ve omuz ağrısı olması.
Küf benzeri koku olması.
Cinsel iktidarsızlık çekilmesi.
Ağrılı adet dönemlerinin olması.
Ciltte sivilce, akne olması ve saçlarda dökülme olması.
Konsantrasyon bozukluğu olması.
Kronik vajina ve mesane iltihaplanması olması.

Bağırsak mantarı tedavisi nasıl yapılır?

Tedavisi yapılabilen bir rahatsızlık olan bağırsak mantarı oluşumunda, öncelikle beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. Kişinin proteinlerden, tam tahıl ürünlerinden ve sebzelerden oluşan bir diyet programı uygulaması gerekir. Doğal bitkiler arasından ekinezya ve taheebo mantarları öldürerek, bağışıklık sisteminin güçlenmesine fayda sağlar. Tedavide şifalı bitkilerin kullanımı oldukça etkilidir. Kontrolsüz olarak ilaç kullanımından kaçınmak gerekir. Özellikle antibiyotikler, hormon ilaçları ve kortizon ilaçlarının kullanımına dikkat etmek gerekir. Bağırsaklardaki mantarları besleyecek mayalı ve şekerli ürünleri kullanmamak gerekir. Alkol kullanmaktan sakınmak gerekir. Üzerinde küf barındırabilecek olan kuru yemişler, eski peynirler tüketilmemelidir. Bağırsak florasının dengesini sağlamak için, yoğurt, kefir ve kımız tüketilmemelidir. Vücuttaki toksinlerden kurtulmak için, bol miktarda su içilmelidir. Asitli gıdalardan sakınmak, peynir ve et tüketimini azaltmak gerekir. Bunların yapılması bağırsaklardaki dengenin sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Bağırsak Mantarı Nedenleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Bağırsak Mantarı Nedenleri, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Bağırsak Mantarı Nedenleri, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.