İbrahim Saraçoğlu Kronik Bağırsak İltihabı

Bağırsak Mantarı İbrahim Saraçoğlu
5 Eylül 2017
Bağırsak Mantarı Tedavisi Sarımsak
3 Ocak 2019

İbrahim Saraçoğlu Kronik Bağırsak İltihabı

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Kronik Bağırsak İltihabı

İbrahim Saraçoğlu kronik bağırsak İltihabı, İbrahim Saraçoğlu bağırsak temizleme kürü, bağırsak enfeksiyonuna bitkisel çözüm. Bağırsak iltihabı hakkında.

İbrahim Saraçoğlu kronik bağırsak İltihabı tavsiyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu kronik bağırsak İltihabı makalesinde İbrahim Saraçoğlunun bu hastalık için tavsiyeleri yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu kronik bağırsak İltihabı makalesinde bağırsak iltihabı konusunda yer almaktadır. İşte İbrahim Saraçoğlu kronik bağırsak İltihabı tavsiyeleri.

Bağırsak İltihabı Nedir

Bağırsak florasında dengenin bozulması nedeniyle mantarların bağırsak içine yayılması ile oluşur. Sıcak, ıslak ve karanlık ortamı seven mantarlar, gizlice yerleştikleri bağırsaklarda, çeşitli sorunlara neden olurlar.

Bağırsak florasının dengesinin bozulmasına sebep olan etkenler arasında kullanılan bazı ilaçlar. Şekerli gıdaların fazla tüketilmesi, alerjiler ve ağır metallere maruz kalma sayılabilir.

Kendilerini iyi kamufle edebildikleri için, bağışıklık sistemini rahatça atlatabilirler. Beyaz şeker ve beyaz unla beslenen mantarlar, oldukça hızlı çoğalırlar. Zaten mantarların ilk verdiği belirtiler arasında tatlı besinlere karşı bağımlılık yer alır. Bu mantarların yararı olmadığı gibi, insanları ölüme götürecek özellikleri yoktur. Yaşamlarını sürdükleri ortamı korumak istediklerinden, kişilerin zarar görmesini istemezler.

Yavaş bir şekilde geliştiklerinden, genelde çoğalma yapmazlar. Çoğalma gösterdiklerinde ise, vücutta bulunan yararlı bakterilerin azalmasına sebep olurlar.

Mantarlar alkol ve çeşitli kimyasal toksinler üretirler. Bu maddeler kana karışarak, temizlenmek üzere karaciğere giderler. Karaciğer bunların temizlik aşamasında daha fazla efor sarf eder.

İbrahim Saraçoğlu Bağırsak İltihabı Tavsiyeleri

İbrahim Saraçoğlu bağırsak mantarı için aynısafa bitkisini öneriyor. Bu bitkinin bir başka ismi de portakal nergisi. Bir aylık kür ile bağırsak mantarından kurtulabilirsiniz.

Yapılışı ise oldukça basit. Aktardan aldığınız aynı safa bitkisinden bir tutam alıp kaynamış suya atın, 7-8 dakika kaynayınca ocağın altını kapatın. Ilıdıktan sonra da içiniz. Bu kür günde iki defa olmak üzere mütemadiyen bir ay uygulanacak. Kürün her seferinde ayrı olarak hazırlanması çok önemli.

Eğer titiz ve düzenli bir şekilde uygularsanız aynısafa bitkisinin suyu sindirim sisteminizi temizleyecek ve mantarları bağırsaklarınızdan silip atacak.

Eğer bir ay kullanmanıza rağmen bağırsak mantarından kurtulamadıysanız, kürü devam ettirmek yerine doktora gidiniz.

Bağırsak İltihabı İçin Diğer Şifalı Bitkiler

Hindistan Cevizi : Hindistan cevizi, mikroplara, enfeksiyonlara, bakterilere, mantarlara, virüslere ve parazitlere karşı mücadele eder. (kaynak : apost com)

Zerdeçal : Zerdeçal, iltihaba karşı düzenli kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir süre içinde şikayetler büyük oranda azalacaktır. (kaynak : iltihap gen tr)

Ekinezya : Ekinezya, antiseptik özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılır. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Ginseng : Ginseng, ishal, kabızlık, mide ve barsak iltihapları gibi sindirim sistemi hastalıklarına şifa verir. (kaynak : mucizekarisim com)

Mango : Mango, iltihap için savaşan bir meyvedir. Kanı tazeler. (kaynak : yumurtaliekmek com)

Sarımsak : Sarımsak, doğal bir antibiyotik olduğu herkes tarafından bilinmektedir. (kaynak : iltihap gen tr)

Kuşburnu : Kuşburnu, mide şişkinliğinde, gastrit, bağırsak hastalıklarında, ishalde, enfeksiyonda, böbrek – safra kesesi hastalıklarında, sindirim parazitleri, hemoroit sorununda kullanılabilir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Zencefil : Zencefil, Hindistan’da ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliği ile yaygın bir şekilde kullanılan mucizevi bir bitkidir. (kaynak : iltihap gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.