Bağırsak Mantarı İbrahim Saraçoğlu

Bağırsak Mantarı Bitkisel Çözüm
13 Temmuz 2017
İbrahim Saraçoğlu Kronik Bağırsak İltihabı
14 Eylül 2017

Bağırsak Mantarı İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Bağırsak Mantarı İbrahim Saraçoğlu

Bağırsak mantarı İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu candida albicans, bağırsak mantarı için şifalı bitkiler. Bağırsak mantarı İbrahim Saraçoğlu.

Bağırsak mantarı İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında bilgi amaçlı makale. Bağırsak mantarı İbrahim Saraçoğlu makalesinde aynı zamanda bağırsak mantarı için şifalı bitkiler yer almaktadır. İşte Bağırsak mantarı İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri.

Bağırsak Mantarı Nedir ?

Bağırsak florasında dengenin bozulması nedeniyle mantarların bağırsak içine yayılması ile oluşur. Sıcak, ıslak ve karanlık ortamı seven mantarlar, gizlice yerleştikleri bağırsaklarda, çeşitli sorunlara neden olurlar.

Bağırsak florasının dengesinin bozulmasına sebep olan etkenler arasında kullanılan bazı ilaçlar. Şekerli gıdaların fazla tüketilmesi, alerjiler ve ağır metallere maruz kalma sayılabilir.

Kendilerini iyi kamufle edebildikleri için, bağışıklık sistemini rahatça atlatabilirler. Beyaz şeker ve beyaz unla beslenen mantarlar, oldukça hızlı çoğalırlar. Zaten mantarların ilk verdiği belirtiler arasında tatlı besinlere karşı bağımlılık yer alır. Bu mantarların yararı olmadığı gibi, insanları ölüme götürecek özellikleri yoktur. Yaşamlarını sürdükleri ortamı korumak istediklerinden, kişilerin zarar görmesini istemezler.

Yavaş bir şekilde geliştiklerinden, genelde çoğalma yapmazlar. Çoğalma gösterdiklerinde ise, vücutta bulunan yararlı bakterilerin azalmasına sebep olurlar.

Mantarlar alkol ve çeşitli kimyasal toksinler üretirler. Bu maddeler kana karışarak, temizlenmek üzere karaciğere giderler. Karaciğer bunların temizlik aşamasında daha fazla efor sarf eder.

İbrahim Saraçoğlu Bağırsak Mantarı Tavsiyeleri

İbrahim Saraçoğlu bağırsak mantarı için aynısafa bitkisini öneriyor. Bu bitkinin bir başka ismi de portakal nergisi. Bir aylık kür ile bağırsak mantarından kurtulabilirsiniz.

Yapılışı ise oldukça basit. Aktardan aldığınız aynı safa bitkisinden bir tutam alıp kaynamış suya atın, 7-8 dakika kaynayınca ocağın altını kapatın. Ilıdıktan sonra da içiniz. Bu kür günde iki defa olmak üzere mütemadiyen bir ay uygulanacak. Kürün her seferinde ayrı olarak hazırlanması çok önemli.

Eğer titiz ve düzenli bir şekilde uygularsanız aynısafa bitkisinin suyu sindirim sisteminizi temizleyecek ve mantarları bağırsaklarınızdan silip atacak.

Eğer bir ay kullanmanıza rağmen bağırsak mantarından kurtulamadıysanız, kürü devam ettirmek yerine doktora gidiniz.

Bağırsak Mantarı İçin Şifalı Bitkiler

Hindistan Cevizi : Hindistan cevizi, mikroplara, enfeksiyonlara, bakterilere, mantarlara, virüslere ve parazitlere karşı mücadele eder. (kaynak : apost com)

Kuşburnu : Kuşburnu, mide şişkinliğinde, gastrit, bağırsak hastalıklarında, ishalde, enfeksiyonda, böbrek – safra kesesi hastalıklarında, sindirim parazitleri, hemoroit sorununda kullanılabilir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Ekinezya : Ekinezya, antiseptik özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılır. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Ginseng : Ginseng, ishal, kabızlık, mide ve barsak iltihapları gibi sindirim sistemi hastalıklarına şifa verir. (kaynak : mucizekarisim com)

Zencefil : Zencefil, Hindistan’da ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliği ile yaygın bir şekilde kullanılan mucizevi bir bitkidir. (kaynak : iltihap gen tr)

Mango : Mango, iltihap için savaşan bir meyvedir. Kanı tazeler. (kaynak : yumurtaliekmek com)

Sarımsak : Sarımsak, doğal bir antibiyotik olduğu herkes tarafından bilinmektedir. (kaynak : iltihap gen tr)

Zerdeçal : Zerdeçal, iltihaba karşı düzenli kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir süre içinde şikayetler büyük oranda azalacaktır. (kaynak : iltihap gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.