Bağırsaktaki Mantarlar Nasıl Yok Edilir

Bağırsaktaki Mantarlar Nasıl Temizlenir
29 Haziran 2017
Bağırsak Mantarı Bitkisel Çözüm
13 Temmuz 2017

Bağırsaktaki Mantarlar Nasıl Yok Edilir

Uzman Desteği Alın

Bağırsaktaki Mantarlar Nasıl Yok Edilir

Bağırsaktaki mantarlar nasıl yok edilir, bağırsak mantarına iyi gelen bitkiler, bağırsaklardaki mantarlar nasıl yok edilir gibi sorular hakkında makale.

Bağırsaktaki mantarlar nasıl yok edilir sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Bağırsaktaki mantarlar nasıl yok edilir sorunun cevabı makalenin devamında yer almaktadır. Bağırsaktaki mantarlar nasıl yok edilir sorusu hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Bağırsak mantarı bitkisel tedavisi için bize ulaşın.

Bağırsak Mantarı Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Mango : Mango, iltihap için savaşan bir meyvedir. Kanı tazeler. (kaynak : yumurtaliekmek com)

Ekinezya : Antiseptik özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılır. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Kuşburnu : Mide şişkinliğinde, gastrit, bağırsak hastalıklarında, ishalde, enfeksiyonda, böbrek ve safra kesesi hastalıklarında, sindirim sistemi parazitleri, hemoroit sorununda kuşburnu kullanılabilir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Zerdeçal : İltihaba karşı düzenli kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir süre içinde şikayetler büyük oranda azalacaktır. (kaynak : iltihap gen tr)

Ginseng : İshal, kabızlık, mide ve barsak iltihapları gibi sindirim sistemi hastalıklarına şifa verir. (kaynak : mucizekarisim com)

Hindistan Cevizi : Mikroplara, enfeksiyonlara, bakterilere, mantarlara, virüslere ve parazitlere karşı mücadele eder. (kaynak : apost com)

Zencefil : Hindistan’da ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliği ile yaygın bir şekilde kullanılan mucizevi bir bitkidir. (kaynak : iltihap gen tr)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olduğu herkes tarafından bilinmektedir. (kaynak : iltihap gen tr)

Bağırsak Enfeksiyonu Nedir ?

Bağırsak florasında dengenin bozulması nedeniyle mantarların bağırsak içine yayılması ile oluşur. Sıcak, ıslak ve karanlık ortamı seven mantarlar, gizlice yerleştikleri bağırsaklarda, çeşitli sorunlara neden olurlar.

Bağırsak florasının dengesinin bozulmasına sebep olan etkenler arasında kullanılan bazı ilaçlar. Şekerli gıdaların fazla tüketilmesi, alerjiler ve ağır metallere maruz kalma sayılabilir.

Kendilerini iyi kamufle edebildikleri için, bağışıklık sistemini rahatça atlatabilirler. Beyaz şeker ve beyaz unla beslenen mantarlar, oldukça hızlı çoğalırlar. Zaten mantarların ilk verdiği belirtiler arasında tatlı besinlere karşı bağımlılık yer alır. Bu mantarların yararı olmadığı gibi, insanları ölüme götürecek özellikleri yoktur. Yaşamlarını sürdükleri ortamı korumak istediklerinden, kişilerin zarar görmesini istemezler.

Yavaş bir şekilde geliştiklerinden, genelde çoğalma yapmazlar. Çoğalma gösterdiklerinde ise, vücutta bulunan yararlı bakterilerin azalmasına sebep olurlar.

Mantarlar alkol ve çeşitli kimyasal toksinler üretirler. Bu maddeler kana karışarak, temizlenmek üzere karaciğere giderler. Karaciğer bunların temizlik aşamasında daha fazla efor sarf eder.

Bağırsak Enfeksiyonu Nedenleri Nelerdir ?

Günlük beslenme programında karbonhidratlara ağırlık verme.
Şekerli besinlerin fazla miktarda tüketilmesi.
Gereksiz yere kullanılan antibiyotikler.
Beslenme alışkanlıklarında yapılan hatalar.
Sezaryen ile yapılan doğumlar.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.